יום שני, 15 בספטמבר 2014

אפי נוה‏פורום הוועדות - מחוז ת"א והמרכז מודיע על השקת מיזם "מוסר התשלומים"


חברות וחברים שלום רב,
אני שמח לבשר לכם על השקת מיזם חדש "מוסר תשלומים".
מחוז תל-אביב והמרכז החליט להילחם בתופעה של לקוחות לא משלמים ולאור זאת הוקמה מחלקה מיוחדת שכל תפקידה ניהול ההליך מול החייבים.
בפעם הראשונה במחוז תל-אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין יישלח מכתב התראה בטרם נקיטת הליכים אל החייב. בנוסף באם יידרש, המחוז אף יעמיד לטובת עורכי הדין משרדי חקירות לצד סיוע וליווי משפטי של מספר משרדי עורכי דין המומחים בניהול תיקי הוצאה לפועל. השירות כמובן יינתן ללא עלות.
החייבים יישאו בכל הוצאות הטיפול בתיק, מלבד הוצאות אגרת פתיחת התיק שיחולו כמובן על עורך הדין הנושה. מיותר לציין, כי מדובר בבשורה אמיתית לעורכי דין,. אנחנו מקווים, כי בעקבות מהלך זה, נגדיל את אחוזי הגבייה של עורכי דין מלקוחות לא משלמים.
המחוז שרואה עצמו איגוד מקצועי, רואה חובה לסייע לציבור עורכי הדין המתמודדים עם בעיית גבייה חמורה הפוגעת בפרנסתם ואף מוזילה את כבוד המקצוע.
לא יעלה על הדעת שעורכי דין שהעניקו שירות מקצועי ואמין ללקוחות לא יקבלו את שכר טרחתם בזמן. מהיום יידעו החייבים שגם הלשכה ניצבת מאחורי כל עורך דין. לאור זאת, קיבלתי החלטה המבקשת לצמצם את היקפי התופעה ולהקים את מוסר תשלומים.
עו”ד ד"ר ינון היימן המרכז את המיזם מוסיף: "עורכי דין רבים מבלים לצערנו, לא אחת בלשכות הוצאה הפועל, מבזבזים את זמנם היקר וחמור מכך אף נאלצים לממן מכספם את התשלום לחברות גובות חיצוניות. המחוז מגלה בצעד זה אחריות רבה כלפי ציבור עורכי הדין ואנו בטוחים כי בסיוע המיזם נביא לצמצום היקפי התופעה".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה